O mnie

Cześć, fajnie że wpadłeś dowiedzieć się o mnie czegoś więcej 🙂 Nazywam się Łukasz Idziak.

Prywatnie lubię:

  • spędzać czas z bliskimi,
  • podróżować,
  • słuchać dobrej muzyki – szczególnie rocka,
  • rekreacyjnie jeździć na rowerze i spacerować,
  • dobry humor.

Zawodowo:

Programowaniem interesuję się od 13 roku życia i to już wtedy napisałem swój pierwszy program. Zaczynałem od budowania stron opartych o PHP i rozwijania gier internetowych.

Od 2014 roku programuję zawodowo w .NET i ciągle staram się poszerzać moje horyzonty IT – dlatego obecnie pracuję jako Full-Stack Developer. Biorę udział w rozwoju rozwiązań opartych o systemy rozproszone, a dokładniej – mikroserwisy. Interesuję się wiedzą z zakresu projektowania oprogramowania, dlatego staram się wzbogacać wiedzę o koncepcje takie jak Domain-Driven Design, CQS/CQRS czy też Event Sourcing.

Nieco ponad 3 lata temu zainteresowała mnie tematyka danych, dlatego napisałem pracę inżynierską w obszarze Big Data. Pracując na co dzień w technologiach opartych o .NET, staram się zagłębiać w tematykę Data Science „po godzinach”, ale także w trakcie weekendowych studiów. Liczę na to, że ten blog pozwoli mi usystematyzować wiedzę, wzbogacić się o nowe doświadczenia, a być może nawet zainteresować Cię jakimś wpisem.